Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Muşlu sanatçı Mısır’da sergi açtı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 6 Şubat 2018 - 15:55:58
Muşlu sanatçı Mısır’da sergi açtı

Muşlu Resim Öğretmeni ve aynı zamanda Ressam olan Derya Avcı, Mısır’ın tarihi kenti Luksor’da bulunan South Valley Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda açtığı sergiyle sanatını bir kez daha ülke sınırları dışına taşıdı.

Van 100.Yıl Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan ve Elazığ İstiklal Ortaokulunda resim öğretmeni olarak görev yapan hemşerimiz Derya Avcı, bugüne kadar yurtiçinde 21, yurtdışında ise 11 karma sergiye katıldı. Özellikle okul ve çeşitli kurum binalarının duvarlarına yaptığı sanatsal farkındalık çalışmaları ile adından söz ettiren Avcı, ilimizin kültürel değerlerini de yansıttığı çalışmalarının yer aldığı sergi çalışmalarında yer aldı.

Mısır’dan özel davet

Mısır’ın en önemli şehirlerinden olan Luksor’daki South Valley Üniversitesi tarafından davet edilen Avcı, burada ilk kişisel sergisini açmış oldu. Sanatı Türkiye sınırlarını aşan Avcı, 29 Ocak’ta açılan sergi için Prof. Dr. Hesham El Maadawy’den davet aldı. 15 eserinin yer aldığı sergiye “abstrac” adlı son dönem soyut serisiyle katılan Avcı ile sergiye ilişkin yaptığımız görüşmede, çalışmalarında insan, kavga, başlangıç, hayvan gibi temaları işlediğini ifade etti. Açılışının Rektör Prof. Dr. Saleh Abdel Moaty tarafından yapıldığı sergiye üniversite camiasının yanı sıra birçok sanatseverin katıldığını ifade eden Avcı, çalışmalarının büyük beğeni aldığını vurguladı. Mısır’da hem Muş’un hem de ülkemizin tanıtımı adına önemli bir çalışmaya imza attıklarını belirten Avcı, üniversite yönetim ve akademisyenleri ile sanatçıları Muş’ta ağırlamak ve bu çalışmanın bir örneğini ilimizde gerçekleştirmek için çalışma yapacaklarını kaydetti. Avcı ayrıca, “Bölünme” adlı eserini çok beğenen Rektör Prof. Dr. Saleh Abdel Moaty’a tabloyu makam odasına asmak üzere hediye ettiğini ve Rektör Moaty’nin elinden katılım sertifikasını aldığını ifade etti. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz