Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Müslümanların En Büyük Sorunu
  • HarunYedidağ
    • Harun Yedidağ
    • harun.yedidag@mushaberajansi.com
    • 3 Mayıs 2018 - 11:32:29

Dünyayı doğu ve batı blokları olarak kabul eden bu günkü sistemde batı bloğundaki devletler güçlü ve kudretli, doğu bloklarındaki devletler ise güçsüz ve bakıma muhtaç olarak gösterilmekte. Özelde biz Müslümanların durumuna baktığımızda nerdeyse her tarafta zulme uğrayan bir durumdalar.

Bunun sebeplerini sıralayacak olursak bir sürü sebep ortaya çıkarabiliriz. Teknolojik olarak batının daha güçlü olması silahlanma bazında çok ciddi silahlarının olması gibi sebepler.

Batı dünyası ekonomik ve silahlanma olanakları bazında daha önde olduklarından dünya üzerinde istedikleri zulümleri yapıp güçsüz devletleri sömürebilmektedirler. Bu zulümlerine ses çıkaran herhangi bir kuruluş da yok. Evet, İslam dünyası her gün bombalar altında inlemektedir. Ve bizler her gün televizyonlarımızı açtığımızda yüzlerce sivilin bilmem kimin bombalaması sonucu hayatını kaybettiğini görüyoruz. Bu durum aşikâr ve ortadadır. Bence İslam dünyasının asıl başına bela olan bu değil. Müslümanlar uğraşırlarsa batının silahlarını elde edebilirler. Hatta kendileri bu silahları üretebilecek kabiliyetteler ve bu silahları üretebilecek dehalara sahiptir.

Müslümanları asıl tehdit eden batının medya gücüyle İslam âleminde Müslümanları kendi değerlerinden koparmaya çalışarak insanları değiştirme arzularıdır. Batı halkalarına baktığımızda ciddi bir ahlaki çöküntü söz konusu batıda aile kurumu nerdeyse kalmadı denilebilir. Müslümanlar olarak biz buna dikkat etmezsek batılılaşma adına onların ahlaklarıyla ahlaklanmış bir hale geliriz ki bu teknolojik ve silah yenilgisinde daha beter bir sıkıntıdır. Batı kendi değerlerini bize empoze etmek amacıyla yıllardır medyaya ciddi yatırımlar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Bu gün Müslümanlar eskiye nazaran daha çok medyayla içli dışlı olmuşlar. Batılı ülkeleri temsil eden medya grupları da İslam ülkelerinde bulunmakta ve batı değerlerini insanlara vermeye çalışmaktadır. İslam ülkelerindeki medyanın çoğu batı hayranlığı içindedir. İslam ülkelerinin en ilkel bölgelerinde bile yani çölde çadırında yaşayan bir Müslüman rahat TV izleyebilmek için elektik olmadığından jeneratör satın alabiliyor. İzlediğimiz TV kanalları da batı menşeili olduğundan batının TV’lerde gösterdiği şekilde bir ahlaka sahip olabilmektedir. Bizler batının teknolojisini ve silahını alabiliriz fakat ahlakını alamayız.

Bakın Asya ülkeleri olarak geçen Japonya, Kuzeye Kore, Güney Kore, Çin gibi yine Hindistan gibi ülkeler hiçbir zaman batının ahlaki değerlerine tenezzül etmemişlerdir. Bunun yanında ciddi manada teknolojik olarak gelişmişleridir.

Müslüman ülkeler içlerindeki bu ahlaki yozlaşmalara ciddi manada karşı durabilecek bir medya ağı oluşturulmalı ve Müslümanlara kendi değerlerini işleyecek filmler ve diziler yapılıp insanların izlemesi sağlanmalıdır. Yani batıla karşı İslami bir çözüm oluşturulmalıdır. Bizler insanlara şunu izlemeyin derken neyi izleyebileceklerini de vermeliyiz.

Evet, Müslümanlar batının ahlakıyla ahlaklanmadan da onların teknolojilerini elde edebilir.

  • Etiketler
Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz