Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

“Muş’ta 12 merkezde Siyer Sınavı yapılacak”
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 16 Şubat 2018 - 11:08:13
“Muş’ta 12 merkezde Siyer Sınavı yapılacak”

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından pazar günü Türkiye geneli düzenlenecek olan Siyer Sınavına Muş’ta 3 bin 500 kişi başvuru yaparken sınav 12 merkezde yapılacak.

18 Şubat Pazar günü saat 11.00´da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye geneli 7´ncisi düzenlenecek olan umre ödüllü siyer sınavına Muş’ta 3 bin 500 kişi başvuru yaparken sınav 12 merkezde 18 okulda yapılacak.

Umre ödülünün yanı sıra 2 bin kişinin de çeşitli hediyeler ile ödüllendirileceği siyer sınavına Türkiye geneli ise yaklaşık olarak 300 bin kişinin katılması bekleniyor.

18 Şubat Pazar günü saat 11.00´da gerçekleştirilecek olan siyer sınavı, dört kategoride ve yazılı test usulü ile yapılacak.

Sınavla ilgili açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Muş Koordinatörü Hamit Akşi, Siyer Sınavı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Bu yıl 7´ncisini düzenleyeceğiz”

Sınava katılacak olanların, vaktinden en az yarım saat önce sınava girecekleri okullarında önünde hazır bulunmaları tavsiyesinde bulunan Akşi, “Bu sınavdaki amacımız, toplumun her kesimini Hazreti Peygamberimizin mesajları ile buluşturarak, Peygamber Efendimizin örnek hayatının öğrenilmesini sağlamak,  öğrenilenleri kendi hayatımızda tatbikini sağlayarak, Allah’ın rızasını kazanmaktır. Toplumda okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine vesile olmak ümidiyle bu sınavı gerçekleştiriyoruz.” dedi.

“Muş’ta 3 bin 500 başvuru yapıldı, 18 okulda sınav yapılacak”

Muş’ta sınava katılacakların sınav merkezleri hakkında da bilgilendirmede bulunan Akşi, Muş’ta 3 bin 500 başvurunun yapıldığını ve 18 okulda Siyer Sınavının yapılacağını aktardı.

Akşi, “Muş’ta yaptığımız çalışmalar neticesinde 3 bin 500 başvuru aldık. Sınava başvuruda bulunan katılımcıları, kendilerine en yakın sınav merkezlerinde sınava girecek şekilde düzenleme yaptık. Katılımcıların, başvuru esnasında verdikleri telefon numaralarına sınav yerleri mesaj şeklinde bildirilirmiştir. Sistemden kaynaklı veya başvuru esnasında oluşan hatalı kayıtlardan dolayı mesaj ile bilgilendirilmeyen katılımcılar, verilen sınav merkezlerinden kendilerine en yakın merkeze giderek sınava katılabilirler. Sınava katılacak kardeşlerimize, yanlarında nüfus cüzdanı, kalem ve silgi getirmelerini ve sınavda kurallara uymaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.” diye konuştu. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz