Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Öğrencilere güvenlik eğitimi verilmeye devam ediliyor
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 1 Kasım 2017 - 19:17:25
Öğrencilere güvenlik eğitimi verilmeye devam ediliyor

İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri Atatürk ilkokulunda minik öğrencilere güvenlik eğitimi verdi.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından öğrencilere güvenlik eğitimleri verilmeye devam ediliyor. İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekiplerinin bu seferki durağı Atatürk İlkokulu oldu. Minik öğrencilere güvenlik ve trafik eğitimi verem polis ekipleri, okul çevresindeki asayiş olayları, trafik eğitimi ve yabancı şahıslara karşı ne yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirme eğitimleri verdi.

Verilen eğitimler konusunda açıklamalarda bunan polis ekipleri, “2017-2018 eğitim-öğretim yılı döneminin başlamasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğümüz çerçevesinde bir anlaşa imzalandı. Her hafta, haftanın belli bir günü ilköğretim ve ortaöğretim okullarına giderek, Trafik Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Şube Müdürlüğü bünyesinde eğitim vermekteyiz. Bu haftada Atatürk İlkokulundaydık. Bu eğitimler bünyesinde çocuklarımıza okul ve çevresinde asayiş olayları, trafik eğitimi, okulda karşıdan karşıya geçerken neler yapılmaları gerektiği, servise binerken, inerken neler yapmaları gerektiği ve yabancı şahıslara karşı duyarlı olmalarıyla ilgili bilgi veriyoruz” diye belirttiler.

Çocukların özellikle anne ve babalarının numaralarını ezbere bilmelerini istediklerini sözlerine ekleyen Ekipler, “Çocuklarımızın özellikle anne ve babalarının numaralarını ezbere bilmelerini istiyoruz, ev adreslerini bilmelerini istiyoruz. İlk eğitimi anne ve babanın vermesi gerektiğini düşünüyoruz. O yüzden anne ve babalarımıza da kart dağıtıyoruz. Anne ve babalarımızı da bilinçlendirmeye yönelik çalışmalarımız mevcut. Anne ve babalarımızın da çocuklarını okula gönderirken özellikle yabancı şahıslara karşı tavırlarının ne olması gerektiğini, cep numaralarını ezberletmelerini istiyoruz” dediler.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz