Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Öğretmen performans sistemi uygulanmayacak
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 9 Mayıs 2018 - 12:31:14
Öğretmen performans sistemi uygulanmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen performans sisteminin bu yıl uygulanmayacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzasıyla bütün illere gönderilen yazıda, 17 Nisan 2015 tarihinde yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 54’üncü maddesinde, 6 Temmuz 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 10. Kalkınma Planı’nda, kamuda performans değerlendirmesinin gerçekleştirilmesi hedefi doğrultusunda öğretmen performans değerlendirmesine yer verildiği belirtildi.

Bu kapsamda, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında öğretmenlerin okul müdürleri tarafından performans değerlendirmesine tabi tutulduğunun bildirildiği yazıda, performans değerlendirmesini takiben kurumlardan elde edilen geri bildirimler doğrultusunda, kurum müdürünün tekli değerlendirmesi yerine çoklu veri kaynağına dayalı performans değerlendirme sistemine geçilmesi yönünde çalışmaların başlatıldığı kaydedildi.

Taslağa çalıştaydan sonra son şekli verilecek

Aynı süreçte Devlet Personel Başkanlığı tarafından çoklu değerlendirmeye dayalı Kamu Personelinin Başarılarının Değerlendirilmesine İlişkin Genel Yönetmelik Taslağı’nın hazırlandığının aktarıldığı yazıda, gerçekleştirilen bu çalışmalara bağlı olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çoklu veri kaynağına dayalı değerlendirmeyi esas alan öğretmen performans değerlendirme sistemi güncelleme çalışmalarına başlandığı anlatıldı.

“Üniversitelerden ve sendikalardan gelen görüşler, uzmanlarımızca analiz edilmektedir”

Yazıda, “Söz konusu süreçte hazırlanan taslak yönetmelik ve değerlendirme formları ile ilgili olarak, eğitim kolunda çalışan sendikalardan ve Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla üniversitelerden görüş istenmiştir. Bugüne kadar eğitim kolunda çalışan 5 sendikadan ve 55 üniversiteden taslak yönetmelikle ilgili görüş gelmiştir. Üniversitelerden ve sendikalardan gelen görüşler, uzmanlarımızca analiz edilmektedir. Analiz çalışmaları tamamlandıktan sonra taslak yönetmelik paydaş görüşlerine sunulacaktır. Paydaş görüşleri geldikten sonra öğretmen ve idarecilerimizi davet ettiğimiz bir çalıştay ile söz konusu taslağa son hali verilecektir.” denildi.

Üniversitelerden görüşlerin gelmeye devam ettiğinin belirtildiği yazıda, analiz çalışmalarının bitmemesi nedeniyle yürürlükteki Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 54’üncü maddesi gereği kurum müdürleri tarafından 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında yapılması gereken öğretmen performans sisteminin, çalışmalar tamamlandıktan sonra değerlendirileceği vurgulandı. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz