Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Otizme ilişkin toplumsal farkındalığın artırılması önemli
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 4 Mayıs 2018 - 18:44:27
Otizme ilişkin toplumsal farkındalığın artırılması önemli

Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen Otizm seminerinde Otizme ilişkin toplumsal farkındalığın artırılmasının önemli olduğuna vurgu yapıldı.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, otizm eğitimi konusunda deneyimli bir isimden seminer aldı.

Yağmur Kuşağı Otizm Eğitim Derneği Başkanı Beyaz Çağlayan, öğrencilerin “Okul Öncesinde Kaynaştırma” dersi kapsamında otizm eğitimi konulu bir seminer verdi.

Otizm eğitimi konusunda bir dernek kurmaya, 2007’de doğan kızı Ela Bengüsu’ya henüz iki yaşındayken otizm teşhisi konulmasının ardından karar verdiğini anlatan Çağlayan, kendisini otizmli çocuklara adadığını söyledi.

Beynin gelişimini engelleyen gelişimsel bir bozukluk olan otizmin tanılanması için belirtilerin 3 yaşından önce fark edilmesi gerektiğini belirten Çağlayan, otistik çocukların fark edilmesi ve sonrasında atılması gereken adımlar hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Otizme ilişkin toplumsal farkındalığın artırılmasının önemine işaret eden Çağlayan, “Farkındalığın artırılması ile otizmli çocukların toplumsal hayata katılımının sağlanması, bu alanda aile eğitimlerinin ve özellikle rehberlik hizmetlerinin sistemli olarak yürütülmesi noktasında eğitimcilere büyük sorumluluklar ve görevler düşmektedir” dedi.

Seminer, otizmle ilgili soru cevap faslından sonra okul öncesi öğretmeni adaylarının Beyaz Çağlayan’a çiçek takdimiyle son buldu. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz