Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

“Partilerin kullandığı kutuplaştırıcı üslubu tasvip etmiyoruz”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 10 Mayıs 2018 - 15:48:25
“Partilerin kullandığı kutuplaştırıcı üslubu tasvip etmiyoruz”

HÜDA PAR İstişare Kurulu Üyesi Zeynelabidin Gülsever, siyasi partilerin kullandığı ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı üslubu tasvip etmediklerini belirtti.

HÜDA PAR İstişare Kurulu Üyesi Zeynelabidin Gülsever, seçim çalışmaları kapsamında partisinin Bitlis il teşkilatıyla bir araya geldi. Parti binasında düzenlenen seminerde Gülsever, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler kapsamında yapacakları çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaptı.

Seçim çalışmaları yapılırken kullanılacak üsluba dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Gülsever, HÜDA PAR olarak, diğer siyasi partilerin kullanmış oldukları ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı dili tasvip etmediklerini söyledi.

Gülsever, “Seçim çalışmasını yaparken kullanacağınız üsluba dikkat etmenizi istiyoruz. HÜDA PAR olarak, ahlaklı ve düzeyli bir üslupla halka gideceğiz. Diğer partilerle olan münasebetimizi düşmanca değil, rekabet çerçevesindeki bir üslupla sürdüreceğiz veya onların eksiklerini dile getireceğiz. Çünkü siyasi partileri düşman değil, rakip olarak görüyoruz. Maalesef bugün Türkiye’de daha seçim startı verilmeden, seçim propagandasına başlanmadığı halde siyasi partilerin birbirine karşı kullandıkları dil; ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve ötekileştirici bir dildir. Seçimden sonra da halkımızı birbirine düşürecek, halkı karşı karşıya getirecek üsluplar kullanıyorlar. Birbirlerine karşı çok ağır ithamlarda bulunuyorlar. Biz bu ithamları ve üslubu benimsemiyoruz. Herkes dürüst ve ahlaklı bir siyasetle seçim propagandasını yürütmeli.” dedi.

“Diğer partiler düşmanlarımız değil, rakiplerimizdir”

Kötü üslubun dışında olacaklarını, seviyeli ve ahlak yapısına uygun bir üslup takip edeceklerini kaydeden Gülsever, şunları söyledi:

“Hepimiz bunu ölçü alacağız. Halkımız ve diğer partilerle olan münasebetlerimiz, ilkelerimizin ve ölçümüzün çerçevesinde olacak. Altını çizerek belirtmek istiyorum, diğer partilerle olan münasebetimiz düşmanca değildir. Onlar düşmanlarımız değil, rakiplerimizdirler. Rakipler sahada birbirleriyle nasıl mücadele edeceklerse biz de üst bir ahlakla mücadele edeceğiz. Bunu yapmakla hem halkımızın teveccühünü kazanacağız hem de Rabbimizi razı edeceğiz.”

“Halkımızın partimize olan teveccühü artarak devam ediyor”

Seçimlerden önce sahada halkla iç içe olduklarını, seçim hazırlığı kapsamında bu çalışmaları artırarak devam ettirdiklerini dile getiren Gülsever, “Bitlis il teşkilatı olarak sizden beklentimiz var. Seçim arifesinde olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Hepinizden bu çalışmaya var gücünüzle katkı sunmanızı bekliyoruz. Bizler zaten dava partisi olarak, seçim olsun veya olmasın, halkımızın içindeydik. Halkımızın sorunlarını dinliyorduk. Onların sorunlarına ve sıkıntılarına çözüm bulma adına elimizden gelen gayreti gösteriyorduk. Buna halkımız şahittir. Fakat girdiğimiz bu seçim arifesinde çalışmalarımızı daha da artırarak devam ettirmeliyiz. Bunu yapacağınıza inanıyoruz. Halkımızın partimize olan teveccühü her geçen gün artarak devam ediyor. Gerçek bir adalet ve dürüst bir siyasetle halka, HÜDA PAR’ın nasıl bir parti olduğunu, amaç ve gayelerini, hedeflerini ev ev, birey birey, esnaf esnaf dolaşarak anlatacağız.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz