Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Polat: “28 Şubat darbesi dünya nezdinde ülkemizin itibarını yerle bir etmiştir”
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 26 Şubat 2018 - 17:21:37
Polat: “28 Şubat darbesi dünya nezdinde ülkemizin itibarını yerle bir etmiştir”

28 Şubat darbesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, darbenin ülkemizim itibarini dünya nezdinde yerle bir ettiğine dikkat çekti.

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, 28 Şubat darbesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
28 Şubat darbesinin ülkemizin itibarini dünya nezdinde yerle bir ettiğini belirten Rektör Polat, ülkemizde bir daha darbelerin yaşanmaması temennisinde bulundu.

Polat, sözlerine şöyle başladı: “Kökü ve beyni dışarıda, vicdanı bu topraklara yabancı mihraklar tarafından uygulamaya geçirilen, doğrudan doğruya milletin hedefe konulduğu, Anadolu’nun temiz yürekli gençlerine kamu kurum ve kuruluşlarına girişin yasaklandığı, bin yıldan fazla sürmesine kesin gözüyle bakılırken üzerinden henüz 21 yıl geçmesine rağmen darbecilerle onlara destek olanların tarih ve insanlık önünde utançla anıldığı 28 Şubat Postmodern Darbesinin yıl dönümündeyiz. Fişleme, soruşturma ve kovuşturmalarla insan sermayemizin fütursuz biçimde harcandığı, devletin emin ellerine tevdi edilen kamu kaynakları ile bireysel mevduatın doymak bilmeyen bir tamahla hortumlandığı; halkın vücut kimyasını bozan, ruh dünyasını tarumar eden ve Dünya nezdinde ülkemizin itibarını yerle bir eden 28 Şubat Darbesi, ne acıdır ki demokrasiye yaptığı balans ayarını, medyada birlikte iş tuttuğu talihsiz gazeteciler, üniversitelerde yuvalanmış anti demokrat akademisyenler ve çaldığı sorularla makam işgal eden yargı mensupları eliyle gerçekleştirmiştir.”

Milletin darbeleri hatırlamak bile istemediğine değinen Polat, “Darbeci askerlerin brifinglerini ayakta alkışlayan bindirilmiş kıtalar, televizyon kanallarında her askerî komuta felsefi ve demokratik gerekçe bulmak için ter döken yapay entelektüeller darbe tarihinin günah galerisindeki karanlık yerlerini almışken o dönemde buna karşı çıkan aydın gazeteciler ve demokrat akademisyenlerle vicdan sahibi yargı mensupları, tarihin şanlı sayfalarına kaydedilmişlerdir. 28 Şubat Darbesinden çok daha sinsi ve tahribatı çok daha fazla olan 15 Temmuz Darbe Girişimine çelikten iradesi ve sarsılmaz imanıyla set çeken Türkiye, Allah’a binlerce kez hamdolsun ki milletin baskı altında olduğu, fırsat eşitliğinin ortadan kaldırıldığı darbe günlerini bir daha hatırlamak istemiyor. Cuntaların, vesayetin, paralel yapıların olmadığı; özgürlüklerin serâpâ yaşandığı, millî ve yerli duruşun egemen olduğu bu ülkenin şerefli insanları, yalnızca yaşadığı coğrafyada değil, aynı zamanda Arakan’da, Somali’de, Nijer’de, Endonezya’da, hülâsa yeryüzünün her köşesinde mazlumların umudu olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Polat, son olarak söyle konuştu: “Son olarak, 28 Şubat Darbesinin en büyük mağdurlarından olan ve 27 Şubat 2011 tarihinde Hakk’ın rahmetine kavuşan eski Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı hayırla yâd ediyor, kendisine Yüce Rabbimden af ve mağfiret diliyorum. Allah milletimize başka 28 Şubatlar, başka 15 Temmuzlar yaşatmasın.” (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz