Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Ramazan’ın vazgeçilmezi çiğköftenin Muş’taki adresi: Çiğköfteci Veysel Usta
  • Ana Sayfa » Genel
  • 26 Mayıs 2018 - 18:04:49
Ramazan’ın vazgeçilmezi çiğköftenin Muş’taki adresi: Çiğköfteci Veysel Usta

Mübarek Ramazan ayı tüm güzelliğiyle devam ederken bu ayın vazgeçilmezlerinden olan çiğköfteye de rağbet artıyor.

Çiğköfteye rağbetin arttığı mübarek Ramazan ayında Muş’un meşhur çiğköfte ustalarından Veysel Argun, çiğköfte ile ilgili ipuçlarını Muş Haber Ajansı’na (MHA) anlattı.

Ramazan ayının bereket ayı olduğunu ve kendi işlerinde de bereketi fark ettiklerini belirten Argun, çiğköftenin tok tuttuğunu ve çeşitli faydalarının olduğunu söyledi.

Çiğköftenin açık yerlerden alınmaması gerektiğini ifade eden Argun, çiğköfte alırken bayat olup olmadığını anlamak için kukusuna bakılması gerektiğini ve güvenilen bilinen yerlerden alınması gerektiğine dikkat çekti.

Argun, “Çiğköfte satışlarımız Ramazan ayı dolayısıyla artmış durumda. Memnunuz çok şükür. İftara yakın yoğunluk oluyor. Bayağı yoruluyoruz. Bu ay ile beraber bereket geliyor. Tabi bu bereket bizim işimizde de kendisini göstermiş durumda.” dedi.

Taze çiğköftenin çok güzel bir kokusu olduğunu söyleyen Argun, “Biz çiğköfte yaparken normal salça kullanmıyoruz. Biber salçası kullanılmalı ve elinizden geldiğince iyi bir şekilde yoğrulması gerekir. Malzemelerinde eksiklik olmadığı sürece çok güzel bir kokusu olur. Aynı zamanda çiğköftenin bayat olup olmadığını kokusundan anlayabilirsiniz. Taze çiğköfte çok güzel kokar. Vatandaşlar açık yerlerden almasınlar. Temiz ve hijyenik mekanları tercih etsinler.” diye belirtti.

Çiğköftenin çeşitli faydalarının da olduğuna değinen Argun, son olarak şöyle konuştu: “Bilindiği gibi bulgur kilo almayı engellediği gibi aynı zamanda oldukça doyurucu bir gıdadır. Bulgur pişirilmediği zamanlarda içindeki tüm doyurucu özelliği saklar ve sonuç olarak tüketen kişiye sürekli bir doygunluk hissi verir. Bunun yanında kırmızı biberin verdiği faydadan dolayı E ve C vitamini takviyesini yapar ve kolsterolü düşürücü bir etki gösterir. Acı tüketmek kalp hastalıkları riskini oldukça azaltır ve kırmızı biberin içerisinde bulunan maddeler, bağırsak kanseri riskini oldukça azaltır.” (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz