Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Rektör Polat Özel Çocukları Ağırladı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 4 Nisan 2023 - 22:41:51
Rektör Polat Özel Çocukları Ağırladı

Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında MAUN Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve Eşi Nilüfer Polat özel çocuklar ile bir araya geldi.

Otizm Spektrum Bozukluğu üzerine farkındalık oluşturmak, otizmli bireylerin ayrımcılık ve olumsuz tutumlara maruz kalmasını önlemek, erken ve sürekli eğitimin önemine dikkat çekmek için kutlanan bu günde Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Murat Çavuş, öğretmenler ve öğrenciler Rektör Polat ve eşi Nilüfer Polat tarafından misafir edildi. Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Karadağ ve Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Atike Yılmaz’ın da eşlik ettiği buluşmada Rektör Polat ve eşi öğrencilere hediyeler verdi ve onlarla sohbet etti.

Rektör Polat konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Otizm Spektrum Bozukluğu hakkında yapılacak bilgilendirme faaliyetlerinin ve farkındalık çalışmalarının toplumumuzun tutum ve farkındalığını geliştireceğine inanıyorum, bu insani bir sorumluluktur. Otizm ile yaşayan bireyler farklı olabilirler ancak herkesle eşit haklara sahiptirler. Yaşamın her alanında otizmli bireyler söz hakkı almalı ve yaşamlarına ilişkin tercihlerini ifade etmeliler. Topluma tam katılım ve bağımsız bir yaşam sürdürebilmeleri için ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durmaları gerekiyor. Otizm bir eksiklik değil bir farklılıktır.” ifadelerine yer verdi.

  • Etiketler
Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz