Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Rusya: Suriye’de kimyasal saldırı provokasyonu planlanıyor
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 27 Ağustos 2018 - 15:02:25
Rusya: Suriye’de kimyasal saldırı provokasyonu planlanıyor

Rusya Savunma Bakanı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Suriye’de 2 gün içerisinde kimyasal saldırı provokasyonunun planlandığını iddia etti.

Suriye’nin Kafr Zayta köyünde kimyasal saldırı provokasyonunun planlandığını söyleyen Rusya Savunma Bakanı Sözcüsü İgor Konaşenkov, önümüzdeki 2 gün içerisinde saldırının yapılacağını ileri sürdü.

Konaşenkov, İngiliz ‘Olive Group’ askeri şirketinin eğittiği bir grubun, kimyasal saldırıdan sivilleri kurtarma mizanseni gerçekleştirmeyi planladığını belirtti.

Saldırı planının “Beyaz Miğferler” grubu üyeleri tarafından Ortadoğu’daki ve yabancı ülkelerdeki basına servis etmek için videolar çekmeyi planladığını söyleyen Konaşenkov, bu mizansenle Suriye hükümetinin kendi halkına karşı kimyasal silah kullanmakla suçlanacağını ifade etti.

Sözcü Konaşenkov, “Önümüzdeki 2 gün içinde Habit’in 6 kilometre güneyindeki Kafr Zayta yerleşim biriminde roket atarlarla kimyasal maddeler içeren patlayıcılar kullanılarak saldırı gerçekleştirilmesi planlanıyor” dedi.

“İdlib’de yeni bir kimyasal oyun yapım aşamasında”

Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, ABD’nin Suriye’ye yönelik yeni bir saldırıyı bahane etmek için İdlib’de kimyasal saldırı provokasyonu hazırlandığı yönünde Rusya ve Suriye’den gelen açıklamalara destek verdi.

Batı ülkelerini Suriye’ye saldırmak için bir kimyasal provokasyon hazırlamakla suçlayan Nasrallah buna karşın bu ülkelerin Yemenli çocuklara karşı işlenen suçlara sessiz kaldığını söyledi.

Nasralah ” Tüm veriler İdlib’de yeni bir kimyasal oyunun yapım aşamasında olduğunu gösteriyor. Bu arada Batı, Suriye’ye yönelik bir askeri saldırganlık için bahane ararken Yemenli çocuklara yönelik suçlara göz yumuyor.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz