Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

“Seçim güvenliği şart”
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 23 Mayıs 2018 - 14:22:10
“Seçim güvenliği şart”

Malazgirt ilçesinde muhtarlarla bir arya gelen Muş Valisi Aziz Yıldırım, seçim güvenliğinin sağlanması için gerekeni yapacaklarını söyledi.

Muş Valisi Aziz Yıldırım, Malazgirt ilçesinde mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Malazgirt Öğretmenevi Konferans Salonunda yapılan toplantıya; Vali Yıldırım, İlçe Kaymakamı Soner Kırlı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Cebeci, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, il ve ilçe kurum amirleri ile muhtarlar katıldı.

Düzenlenen programda İl Emniyet Müdürlüğünce 24 Haziranda yapılacak seçimde muhtarların görev ve sorumluluklarıyla ilgili ve genel seçim bilgilendirmesi yapıldı.

Toplantıda muhtarlara hitap eden Vali Aziz Yıldırım, “Artık parlamenter sistemden vazgeçip Cumhurbaşkanı sistemi ya da genel adıyla Başkanlık sistemine geçiş için ilk seçimler yapılacak. Bizim seçimlerdeki görevimiz seçimlerin sadece güvenlik boyutu ile ilgilidir. Yani özgür bir ortamda insanlarımız oylarını rahatlıkla kullanabilsinler ve sandık görevlileri rahatlıkla görevlerini yapsınlar. Güvenli bir şekilde seçmenimizin kullanmış olduğu oylar sayılıp gerekli işlemler yapıldıktan sonra da ilçe Seçim Kurullarına güvenli bir şekilde ulaştırılsın. Biz işin bu tarafındayız. Mülki idare olarak, emniyet jandarma olarak bunu yapmaya çalışıyoruz. Tabii ki bu konuda sizlerin de yardımına ihtiyacımız var. Güvenlik görevlileri ile de alanları belirledik ve bunu en güzel şekilde uygulayacağız” diye konuştu.

“Doğu-Güneydoğu ne yazık ki terörle anılan yerler”

Terörün gündemden çıkması gerektiğine değinen Vali Yıldırım son olarak şöyle konuştu: “Doğu-Güneydoğu ne yazık ki terörle anılan yerler. Terörle anılan yerlerde bizim bir an önce bu terörü gündemimizden çıkarmamız lazım. Çünkü terörle anılmaya devam etmek hem insanlarımızı yoruyor, yıpratıyor, hem de insanlarımızı geri bıraktırıyor. Çünkü buralarda biraz para kazanan vatandaşımız alıp sermayesini büyük şehirlerde ya da batıya, güneye giderek oralarda yatırım yapmak istiyorlar Onun için terör ve teröristi elbirliğiyle buralardan kovmamız lazım ve bunlara destek verenlere de destek vermemek lazım. Bakın terörle mücadele edilirken harcadığımız para çok yüksek miktarlarda. Hâlbuki o paraları buradaki vatandaşımızın refahı için kullanabiliriz. Yani bu şu anlama gelmektedir teröre harcanan para eğer teröre gitmezse sizlerin hizmetinizde harcanacak ve vatandaşımızın cebine girecek daha çok iş daha çok aş olacaktır”

Malazgirt köy ziyaret programının ardından Vali Yıldırım, Malazgirt Belediyesince Danişment Gazi Mahallesi sakinleri için verilen iftar programına katıldı. (MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz