Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Silah kaçakçıları ve hırsızlara yönelik operasyon: 3 tutuklanma
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 18 Ekim 2017 - 13:38:48
Silah kaçakçıları ve hırsızlara yönelik operasyon: 3 tutuklanma

Muş’ta silah kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonlarda çok sayıda mühimmat ele geçirilip bir kişi gözaltına alınırken hırsızlılara yönelik yapılan operasyonlarda ise 3 kişi tutuklandı.

Muş’ta silah kaçakçılarına ve hırsızlara yönelik operasyonlar yapıldı. Yapılan operasyonlarda çok sayıda mühimmat ele geçirilip bir kişi gözaltına alınırken hırsızlılara yönelik yapılan operasyonlarda ise 3 kişi tutuklandı.

Muş İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bulanık İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik operasyon yapıldığı ve çok sayıda mühimmatın ele geçirildiği belirtilen valilik açıklamasında, “Yapılan çalışmalar neticesinde, silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı tespit edilen bir şahsın Bulanık Söğütlü Köyündeki ikametinde 18 Ekim 2017 günü yapılan aramada; 1 adet ruhsatsız 9 mm STAR marka tabanca ve bu tabancaya ait 2 adet şarjör, 1 adet ruhsatsız 9 mm TARIQ marka tabanca ve bu tabancaya ait 2 adet şarjör, 1 adet ruhsatsız 7,65 mm CESKA marka tabanca ve bu tabancaya ait 2 adet şarjör, 1 adet ruhsatsız 12-76 NBD-TS 870 ibareli tek kırma av tüfeği, 1 adet JOWS marka otomatik av tüfeği, 1 adet tek kırma av tüfeği, 54 adet tabanca fişeği, 16 adet av tüfeği fişeği, ele geçirilmiştir.  Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınmıştır.” denildi.

Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Hırsızların Yakalanmasına Yönelik Yapılan operasyonlarda ise 3 kişinin tutuklandığı belirtilerek, “14 Ekim 2017 günü 3 ikamet ve 2 işyeri olmak üzere toplam 5 ayrı yerde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili yapılan araştırmalar neticesinde hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şahıslar tespit edilmiş ve tespit edilen 3 şahıs aynı gün yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüphelilerin ikametinde yapılan aramalarda çaldıkları; 1 adet laptop bilgisayar, 5 bin 214 TL para, 2 adet boş silah şarjörü, 2 adet flash bellek, 1 adet mp3 çalar,1 adet kol saati, 2 adet çok amaçlı çakı, 2 adet tesbih, 4 adet çakmak, 1 adet flüt, çeşitli ebatlarda purolar, Ele geçirilerek sahiplerine iade edilmek üzere el konulmuştur. Her 3 şahısta 15 Ekim 2017 günü sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanmıştır.” İfadelerine yer verildi.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz