Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Siyasette Değerler
  • HarunYedidağ
    • Harun Yedidağ
    • harun.yedidag@mushaberajansi.com
    • 26 Mayıs 2018 - 17:52:34

21 Mayıs tarihi itibariyle seçime katılacak olan partiler milletvekili listelerin YSK’ya teslimiyle birlikte bütün partilerin adayları belli oldu. Ne olduysa bundan sonra oldu. Bütün partilerde ciddi sıkıntılar baş gösterdi.

MHP’den istifa edip iyi partinin kurucularından olan Yusuf Hallaçoğlu aday gösterilmedi. Kendisi “Bana yer bulamadılar” derken, İyi Parti cephesinden “Yerini beğenmediği için aday olmadı” açıklaması gelmesi.

Marjinal Türk solunun eline geçti diye HDP’den aday olmayan Altan Tan’ın Saadet Partisi’nden aday olması, 28 Şubat sürecinde Ankara’da cübbeleriyle gözaltına alınan Aczmendileri tutuklayan, Kudüs Gecesi’ni düzenleyen Refah Partili Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız ve 9 kişiyi de tutuklayarak cezaevine göndermiş ve daha birçok Müslüman’ın tutuklanmasına sebep olan eski Devlet Güvenlik Mahkemesi savcısı emekli Albay Tanju Güvendiren’nin Saadet’ten aday olması.

CHP’nin Abdullatif Şener’i kendi listelerinde aday göstermesi ve Kılıçdaroğlu’nun kendisine rakip olarak gördüklerini liste dışı bırakması.

HDP’in Türk solunun eline geçmesi ve Türk solunda aday olsa kimsenin oy vermeyeceği kişileri Kürt seçmenin oylarıyla meclise yerleştirmeye çalışması.

AKP’nin adaylarının birçoğunun ihaleci olması ve aday listelerinde yer almayanların bir şeyler kapabilirim diye ses çıkarmamaları. Bir vekillik için yüzlerce kişinin başvurması.

Nasıl olsa AKP bana muhtaçtır diyip istediklerini ona yaptırmak için uğraşan bir MHP siyasi ittifaktan anladığı bu herhalde.

Ne kadar kirli bir süreç değerler tamamen alınacak oylara endekslenirse ve çıkarlar ön planda olursa işte böyle olur. İşte Türkiye’deki temiz siyaset bu, siz ne kadar meydanlarda hamasi söylemlerde bulunsanız da ortada olan belli. Oy alabilmek için gerekirse senin değerlerine hakaret eden insanlarla bile hareket edebilirliğin nasıl olduğunu bize iyi gösteriyorlar.

Böyle bir ortamda temiz siyaset yapmaya çalışanlara kendini ifade edebilme hakkının tanınmaması ve görmezlikten gelinmesi… Evet, bu kirli süreçte bu sürecin kirlerine bulaşmadan siyaset yapmaya çalışan bir HÜDAPAR var. Şimdiye kadar değerlerinden taviz vermeden siyasetin nasıl yapılabilirliğini, doğru kimden olursa desteklemenin ve yanlış kimden gelirse karşı durmanın nasıl yapılması gerektiğini diğerlerine de gösterdi. Siyasi alanda başarı sadece yüksek bir oy oranı almak değildir. Başarı çizginizden taviz vermeden oy alabilmektir. Bunu sağlarsanız o zaman kendinizi başarılı görebilirsiniz. Eğer oy alabilmek için kendiniz olmaktan vazgeçerseniz aldığınız oyların bir kıymeti yoktur.

Bakalım 25 Haziran bize neyi gösterecek yapılan bu kadar ayak oyunlarının karşılığını alabilecekler mi? Göreceğiz.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz