Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Sokak hayvanların geçici bakımevini ziyaret ettiler
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 6 Mart 2018 - 17:28:35
Sokak hayvanların geçici bakımevini ziyaret ettiler

Muş Alparslan Üniversitesinde (MŞÜ) eğitim gören hayvansever öğrenciler, Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevini ziyaret etti.

Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevi vatandaşların uğrak yeri haline geldi. Hayvanseverlerin yanı sıra tesisteki işleyişi merak eden birçok vatandaş bakımevini ziyaret ediyor. Son olarak Üniversitede eğitim gören öğrenciler, bakımevini ziyaret ederek, burada rehabilite edilen hayvanların surumunu yerinde görme fırsatı buldular. Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevinde görevli Veteriner Hekim ve personeller tarafından karşılanan hayvansever öğrenciler, buradaki faaliyetlerle ilgili bilgilendirildiler.

Yaklaşık 2 yıldır hizmet veren tesis sayesinde geçmiş yıllarda yaşanan sorunların tamamen ortadan kaldırıldığını vurgulayan görevliler, planlanan yeni projelerle çok daha iyi seviyelere gelineceğine dikkat çektiler.

Trafik kazaları gibi durumlarda ağır yaralanmalara maruz kalan sokak hayvanları için gerekli müdahalelerin yapıldığını söyleyen bakımevi görevlileri, bunun yanı sıra belirli periyotlarda cadde ve sokaklardaki hayvanları rehabilite ederek küpeleme işlemlerini yaptıklarını, bu sayede gerçekleştirilen faaliyetlerin takibinin kolaylaştırıldığını belirttiler.

Muş Belediyesi olarak bu tür çalışmaları yaparken ilgili paydaşlarla fikir alışverişinde bulunduklarını kaydeden görevliler, hayvansever dernekleri ile işbirliği için sokak hayvanlarının emin ellerde olmasını sağladıklarını ifade ettiler.

Görevlilerin bilgilendirmesinin ardından merak ettikleri konularla ilgili sorularına yanıt bulan hayvansever öğrenciler, sokak hayvanlarının düzenli bir şekilde rehabilite edildiğini görmekten mutluluk duyduklarını, böylesine önemli bir tesisi Muş’a kazandıran Belediye Başkanı Feyat Asya ve ekibine teşekkür ettiler.

Üniversite öğrencileri, tesiste bulunan hayvanlara yiyecek dağıtarak bakımevinden ayrıldılar. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz