Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 1 Şubat 2018 - 15:02:15
Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı

Muş Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.

2018 yılı ikinci ay meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) meclis üyelerinin katılımıyla yapıldı. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda katılımcıları ve vatandaşları selamlayan Asya, yapılan çalışmalarla ilgili konuştu.

Hava şartlarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden güzel bir kış sezonu geçirdiklerini kaydederek konuşmasına başlayan Asya, geçmiş yıllara oranla yağışın az olmasının kötü sonuçlar doğurmaması temennisinde bulundu.

Ocak ayı içerisinde Ankara’da bir dizi temaslarda bulunduklarını belirten Asya, “Milletvekilimiz ve İl Başkanımız ile birlikte Ankara ziyaretinde ilimizi yakından ilgilendiren konularla ilgili birçok girişimlerde bulunduk. İlk olarak ilimizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan cazibeli içme suyu projesinin yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanımızla görüştük. Projenin ehemmiyetini kendisine anlattık. Bazı eksik ve aksaklıkların giderilerek ilave programa dahil edileceği sözünü aldık. Arıtma tesisi, çökertme havuzları ve pompaj istasyonlarının kurulması ile şehre cazibeli içme suyunun kazandırılması yaklaşık 380 milyonluk maliyetle yapılıyor. Muş için hayati önem arz eden bu projemizi yakından takip ediyoruz” dedi.

Asya, konuşmasının devamında, “Bununla beraber Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yatırım programına alınması için birçok Bakanımızla görüştük. Epey bir mesafe kat ettik. İnşallah kısa sürede çalışmalarına başlanacak. Öte yandan cezaevinin nakledilmesi ile ilgili görüşmelerimiz oldu. Her geçen gün gelişen ve büyüyen şehrimizde cezaevinin merkezde kaldığını, bunun için gerekli çalışmaların yapılmasını izah ettik. O güzergahta açacağımız 35 metre genişliğindeki Recep Tayyip Erdoğan Bulvarının daha işlevsel olacağını düşünüyoruz. Bu konuda da hem açık hem de kapalı yeni bir cezaevinin yan yana yapılacağının sözünü aldık. TİGEM konusunda ilgili Bakanlıklarla görüşmelerimiz oldu. Tarım ve hayvancılık şehri Muş’umuzda daha işlevsel bir faaliyetin olması gerektiğini anlattık. Bu konuda yeni bir çalışma yapılacağını ve Muş’un tarım ve hayvancılık potansiyelini arttıracak bir hamle atılacağı belirtildi. Bunun yanı sıra ovanın sulaması ile ilgili bir çalışma başlatılacağının sözünü aldık. İnşallah bu görüşmelerimizin neticesinde ilimize çok güzel hizmetler yapılacak” ifadelerini kullandı.

Belediyenin çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Asya, “2018 yılı bizim için bir atılım yılı olacak. Projelerimizin ve hizmetlerimizin büyük bir kısmını gün yüzüne çıkacağı bir yıl olacak. Bugüne kadar şehrin hemen hemen bütün eksikliklerinin gidermek üzere çalışmalar yaptık ve birçok önemli projeyi aynı anda başlattık. Bu yıl yapacağımız çalışmalarla önemli yatırımları halkımızla buluşturacağız. Atatürk Bulvarı ve İstasyon Caddesini yenileyeceğimiz projemiz üzerine çalışmalar yapıyoruz. Hava şartları şimdiki gibi devam ederse bu projemizi erken başlatmayı düşünüyoruz. Hazırladığımız projede hiçbir şey esirgemedik. Bütün detayları göz önünde bulundurarak bir proje hazırladık. Allah’ın izniyle projenin uygulanıp tamamlanması ile Muş’umuzun çehresi değişecek” şeklinde konuştu.

Bu yılki çalışma programında olan bazı projelere değinen Asya, “Fidanlık mevkiinde yapacağımız Göletli Park projemizin tüm evrak işlemleri bitti. Projenin ihalesi yapıldı ve şu an değerlendirme sürecindedir. Projelerimizi uygulayan yüklenici firmalara her zaman şunu söyleriz; Projeyi istenildiği gibi ve zamanında yapın, bütçeniz hazır, hemen ödeyebiliriz. Plan ve programlarımızı yaparak bir işe giriyoruz. Allah’a şükür bu bilinçle güzel hizmetler ortaya çıkarıyoruz. Aynı şekilde ihalesini yaptığımız Yıldızlı Han’ın restorasyonunu da bu yıl tamamlamayı hedefliyoruz. Şehirler arası terminal projemiz de bu yıl tamamlanacak. Bunun yanı sıra devam eden projelerimizi de tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Alt yapı projesi ile ilgili konuşan Asya, “2017 yılında başlatmış olduğumuz alt yapı projesi ile birçok güzergaha aynı anda girdik. Bu yıl bölgesel bir çalışma programı yapacağız. Mahalle mahalle tüm döşemeleri yaparak diğer bölgeye geçilecek. Şehrin alt bölgesinden başlamak üzere bir planlama yapılacak. Alt yapı döşemesi tamamlanan mahallelerin üst yapılarına geçilecek. Bu şekilde vatandaşlarımıza daha az rahatsızlık vermiş olacağız ve projenin de bir an önce bitirilmesini sağlayacağız. Proje kapsamında Cumhuriyet Caddesindeki su deposunu da yıkarak yenisini kapasitesini arttırarak yapmaya başlayacağız. Bu süreç biraz sıkıntılı olabilir. Çünkü birçok bölgeyi besleyen su deposunu tamamen ortadan kaldırıyoruz. İster istemez bazı mağduriyetler yaşanacak. Ancak biz vatandaşlarımızın olası sorunlardan hiç etkilenmemesi üzerine planlamalarımızı yapacağız. 2018 yılını da hizmetlerle dolu bir yıl olarak geçirmeyi umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda Muş’un tanıtımına yönelik yapılan çalışmalara değinen Asya, “Göreve geldiğimiz 2014 yılında ilimizin tanıtımı için Ankara’da bir organizasyon yaptık. Muş tanıtım günlerinin paydaş kurumları arasında bizler de yer aldık. Muş’un tanıtımı noktasında güzel bir çalışma yapıldı. Bunun devamını getirmeyi düşünüyorduk. Ancak ülke gündemindeki olaylar, seçim ve referandum süreçleri derken program yoğunluklarından bunu devam ettiremedik. Ama kamu kurumlarımız ile birlikte her yıl EMITT fuarında ilimizi temsil ettik. Geçtiğimiz günlerde de 22. düzenlenen fuarda stantımızı kurarak ziyaretçilerimizi ağırladık. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da fuar organizasyonu tarafından birincilik ödülü almamız bizleri ziyadesi ile sevindirdi. Çünkü biz bütün idarecilerimiz ve kurum temsilcilerimiz ile birlikte işimizi sahiplenerek hakkını verdik. İlimizin tanıtımına katkı sağlamak için çaba sarf ettik. Sonuç olarak en çok ilgi gören ve beğenilen stant Muş standı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yine İstanbul’da faaliyet gösteren MUŞ VAKFI’nın organizasyonu ile hemşehrilerimiz ile bir araya gelme fırsatı bulduk. Kendilerine yaptığımız çalışmaları anlatarak istişarelerde bulunduk. Onların memnuniyetlerini müşahade etmek bizleri mutlu etti. Bu duygu ve düşüncelerle Şubat ayı meclis toplantımızda alınacak kararların ilimizin ve ülkemizin hayrına vesile olmasını diler, saygılar sunarım” dedi.

Asya’nın konuşmasının ardından vatandaşların talep ve önerilerine geçildi. Toplantı, meclise havale edilen evrakların görüşülmesi ile devam etti. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz