Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Taşeron çalışanların sözlü sınavları başladı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 7 Mart 2018 - 18:41:48
Taşeron çalışanların sözlü sınavları başladı

Muş Belediyesi bünyesinde çalışan 357 taşeron çalışanın kadroya geçişi için alınan başvuruların ardından sözlü sınavlar başladı. Sınavda başarılı olan işçilerin 2 Nisan tarihine kadar geçişleri sağlanacak.

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirilen haklardan faydalanan taşeron işçilerin sözlü sınavları başlatıldı. Sınav komisyonunun çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Asya, bazı işçilere sorular yöneltti. 357 işçinin geçişinin yapılacağı Muş Belediyesi’nde, sınavda başarılı olanlar güvenlik soruşturmasının ardından kadrolu olarak çalışmaya devam edecek.

Kanun Hükmünde Kararnamenin yayımlanması ile çalışmaların başlatıldığını belirten Asya, SGK Kaydı, adli sicil raporu, sabıka kaydı, fotoğraf, ve diploma örneği ile başvuruları kabul edilen işçilerin sözlü sınava tabi tutulduğunu, sınavda başarılı olanların da geçişlerinin sağlanacağını ifade etti.

Asya konuşmasında, “Taşeron hizmetlerinde çalışan geçici işçilerimizin kadroya alımı ile ilgili  696 sayılı KHK ve 375 sayılı kanununun 23. Maddesi gereği gerekli çalışmalar yürütülmektedir. Daha önce başvuruları alınan personeller için sözlü sınavlar yapılmaktadır. Sınav komisyonumuz gerekli hassasiyeti göstererek çalışmalarını yürütüyorlar. Sınavlarda başarılı olanların güvenlik soruşturmasının tamamlanması ile geçişleri sağlanacak. 2 Nisan’a kadar bu çalışmaların tamamlanması planlanmaktadır” dedi.

Sınava katılan personellere birkaç soru da yönelten Asya, “Yıllardır ciddi bir sorun teşkil eden taşeron sisteminin AK Parti hükümeti tarafından çözüme kavuşturulması bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Son 15 yılda Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hizmetlerle ülkeyi hak ettiği konuma getiren hükümetimiz, birçok vatandaşımızın taşeron sistemi ile ilgili beklentilerine de duyarsız kalmayarak köklü bir çözüm üretmiştir. Biz bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlar Kurulumuza işçi arkadaşlarımızın adına şükran ve minnetlerimizi arz ediyoruz. İşçi kardeşlerimize verilen hakların hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz