Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

“Tüketiciler haklarını bilmeli”
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 20 Mart 2018 - 18:04:32
“Tüketiciler haklarını bilmeli”

Tüketici haftası dolayısıyla Ticaret İl Müdürlüğü heyeti Muş Valisi Aziz Yıldırım’ı ziyaret etti. Ziyarette tüketicilerin haklarını bilmeleri gerektiği vurgulandı.

Muş Valisi Aziz Yıldırım, 15-21 Mart ‘Tüketiciyi Koruma Haftası’ dolayısıyla Ticaret İl Müdürlüğü heyetini makamında kabul etti. Ziyarete; Ticaret İl Müdür V.  Ömer Çelik, Avukat Gizem Şener Taş, TSO temsilcisi Haşim Devrim, Belediye temsilcisi Nihat Aksoy, Ticaret İl Müdürlüğü çalışanları Veysi Akar ile Özgür Özden katıldı.

Vali Aziz Yıldırım, her yıl 15-21 Mart tarihlerinin ’Tüketiciyi Koruma Haftası’ olarak kutlandığını hatırlatarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tüketici Koruma Haftası münasebetiyle bütün vatandaşlarımızın aynı zamanda tüketici konumunda olduğunu belirten Vali Aziz Yıldırım, gelişen teknolojik imkânlar, değişen alış-veriş alışkanlıkları nedeniyle tüketicilerimizin bu değişikliklere uyum sağlamasının önemli olduğunu ifade etti.

Bu haftanın tüketicilerin bilinçlendirilmesi, onların haklarını aramaları, hak arama yollarını da bilmeleri bakımından da önemli olduğunu vurgulayan Vali Yıldırım, sözlerine şu şekilde devam etti: “Ticaret Müdürlüğü koordinesinde il ve ilçelerde de Tüketici Hakem Heyetleri ve gerektiğinde de tüketici mahkemelerine başvurmak suretiyle vatandaşlarımız haklarını arayabiliyorlar. İl merkezinin yanı sıra ilçelerimizde Kaymakamlıklarımız başkanlığında kurulan tüketici hakem heyetlerine başvuru yaparak vatandaşlarımız herhangi bir mağduriyeti söz konusuysa bunun giderilmesini talep edebilir.”

Ticaret İl Müdür V. Ömer Çelik ise tüketicilerin korunmasına yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda vermiş olduğu desteklerden dolayı Vali Yıldırım’a teşekkür ederek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. (MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz