Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

“Türkiye kırmızı çizgiyi aştı”
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 18 Şubat 2018 - 17:53:29
“Türkiye kırmızı çizgiyi aştı”

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Aleksandros Yenimatas, Kardak gerilimiyle ilgili olarak “Türkiye kırmızı çizgiyi aştı.” dedi.

Son günlerde Türkiye ve Yunanistan arasında art arda açıklamalara neden olan Kardak kriziyle ilgili, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Aleksandros Yenimatas “Türkiye kırmızı çizgiyi aştı.” dedi.

Yenimatas, Türkiye’nin uluslararası hukuk kurallarını sürekli ihlal ettiğini, ülkesinin ise sorumlu ve barışçıl bir ülke olduğunu öne sürerek, “Yunanistan, Avrupa siyaset kültürünün gerektirdiği bir biçimde anlaşmazlıkların barışçıl yollardan giderilmesinde ısrar etmektedir, Türkiye de bunu benimsemelidir.” şeklinde konuştu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas da daha önce benzer bir açıklama yaparak, Türkiye’ye ait sahil güvenlik botunun Yunan sahil güvenlik botuna çarpmasına “Türkiye bu hareketleriyle kırmızı çizgileri aşmıştır.” diyerek tepki göstermiş, “Benzeri bir durumda Yunanistan’ın aynı barışçıl bir davranış sergilemeyeceği” uyarısında da bulunarak “Türkiye iyi bilmelidir ki, Yunanistan ne Suriye’dir ne de Irak’tır” ifadelerini kullanmıştı. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz