Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Türkü okuyup koyun otlatıyor
  • Ana Sayfa » Genel
  • 20 Temmuz 2018 - 15:02:31
Türkü okuyup koyun otlatıyor

Muş’ta babasına yardım etmek için yaylaya giden Ömer Kaya (13), türkü okuyup koyun otlatıyor.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla hayvan sahipleri Ramazan ayında yaylalara çıkmışlardı. Muş’un Varto ilçesine bağlı Yukarı Hacıbey köyünden babasına yardım etmek için yaylaya giden Ömer Kaya (13), türkü okuyup koyun otlatıyor.

Yapacak başka bir işleri olmadığı için hayvancılık yapmak zorunda olduklarını belirten Ömer Kaya, koyunları otlatırken canının sıkılmaması için türkü okuduğunu ve en büyük hayalinin pilot olmak olduğunu söyledi.

Babasına severek yardım ettiğini söyleyen Kaya, “Ben şu an burada, koyunların yanında babama yardım ediyorum. Koyunların yanına gelirken canım sıkılmasın diye türkü söylüyorum. Babama yardım etmek ayrıca çok güzel bir şey. Uzun bir yol geliyoruz ama mecburuz. Türkü okuyup ben de ünlü olmak istiyorum. 7. Sınıfa gidiyorum normalde de okuldan sonra gelip babama yardım ediyordum. Başka işimiz olmadığı için babama yardım etmek zorundayım. Ben okul okuyup daha iyi bir şekilde hayatıma devam etmek istiyorum. Okuluma devam edip pilot olmak istiyorum. İnsanları bir yerden bir yere uçurmak benim için bir zevk olacaktır.” İfadelerini kullandı. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz