Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

YAĞMUR SUYU HATLARI YENİLENİYOR
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 8 Eylül 2018 - 13:17:42
YAĞMUR SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Geçen yıl başlatılan alt yapı projesi kapsamında şehrin tüm yer altı hatlarını yenileyerek önemli bir projeye imza atan Muş Belediyesi, proje kapsamında yağmur suyu hatlarının geçtiği güzergahlarda hummalı bir çalışma sergileniyor.

Muş Belediyesi’nin en büyük projesi olan içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları hızla ilerliyor. Yeşilyurt ve 15 Temmuz mahallelerinde ağırlıklı olarak yapılan çalışmaların yanı sıra şehir merkezinde proje kapsamında 16 kilometre olan yağmur suyu hattı döşemeleri de devam ediyor.

Çalışmalar başladığı günden itibaren projeyi yakından takip eden Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş’un yüz yılını ilgilendiren projenin titizlikle yürütülmesi konusunda gerekli talimatları veriyor. 400 bin nüfusuna göre yapılan alt yapı projesinin tamamlanması ile Muş’un en büyük sorunu tarihe karışmış olacak. Bir yandan alt yapı projesi ile önemli bir eksikliği gideren Muş Belediyesi diğer yandan içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları yenilenen cadde ve sokakların da üst yapısını yaparak vatandaşların mağdur olmaması sağlıyor.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Asya, “İlimiz için hayati önem arz eden içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Geçen yıl şehrin başlattığımız ve aynı anda birçok yerde yaptığımız çalışmaları bu yıl daha programlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. İster istemez bazı aksaklıklarla karşılaşıyoruz. Ancak her şeye rağmen kararlılıkla projemizi uygulamaya devam ediyoruz. İlimizin en büyük sorununun tamamen ortadan kaldıracağımız için, halkımızın çok daha güzel bir şekilde hayatlarını sürdürebileceği bir ortamın oluşmasını sağladığımız için sevinçliyiz. Şehrimizin sorunlarını dert ediniyoruz, bunları çözüme kavuştururken huzur buluyoruz. Çünkü biz halkımıza bunları yapacağımızı söyleyerek göreve geldik” dedi.

Asya, konuşmasının devamında, “Geçen yıl şehir merkezinde birçok bölgenin alt yapısını aynı andan yaptık. Bu yıl şehrin alt bölgelerindeki mahallelerimizden çalışmaları tamamlayarak geliyoruz. Sütlüce, Zafer, 15 Temmuz Mahallelerinin alt yapıları tamamlandı. Yeşilyurt Mahallesinin de önümüzdeki günlerde bitiyor. Bu süreçte şehir merkezinde belli noktalarda geçişleri olan yağmur suyu hatlarının döşemesi yapılıyor. Bir yandan alt yapı döşemeleri yapılırken diğer yandan tahrip olan, kazı yapılan yolları bir bütün yeniliyoruz. İnşallah bu çalışmalarımızın neticesinde emeğimiz ortaya çıkmış olacak. Amacımız, gayretimiz ilimizin daha iyi bir konuma gelmesi içindir. İnşallah bunda da muvaffak oluruz” şeklinde konuştu. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz