Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Yeni antibiyotik türü keşfedildi
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 8 Eylül 2018 - 13:05:04
Yeni antibiyotik türü keşfedildi

Çinli araştırmacılar, yeni bir antibiyotik türünü keşfetti.

Dünya genelinde sağlık kuruluşları antibiyotik kullanımını azaltmaya çalışıyor. Son yıllarda antibiyotiklerin aşırı kullanımı sonucu antibiyotiğe direnç geliştirmiş olan bakteriler ortaya çıktı ve antibiyotikler daha az etkili hale geldiler. Bu nedenle dünyanın pek çok yerinde araştırmacılar yeni antibiyotikler bulmak için çalışmalar yürütüyorlar.

Çin’deki Chongqing Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yönetilen bir ekip, daha önce antimikrobiyal özellikler gösteren bir grup mantar bileşimi olan albomisinleri sentezlemek için bir teknik geliştirdi. Bilim insanları, antibiyotik aktivitelerini test etmelerine izin vermek için etkin maddeleri yeterince büyük miktarlarda elde edebildiler. Bu etkin madde, çeşitli bakteriyel testlerde iyi performans gösterdi.

Araştırmayı gerçekleştiren ekibin lideri Chongqing Üniversitesi’nden Yun He, Xinhua’ya yaptığı açıklamada “Kullandığımız yöntem, albomisin maddelerini etkili ve rahat bir şekilde sentezleyebilir, başlangıç ​​hayvan laboratuarı testi, bu maddelerin güvenli olduğunu gösterdi, ancak araştırmamızın güvenliğiyle ilgili çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Ekibe göre, maddenin bakteriyel enfeksiyonlara karşı ilaç olarak kullanılmasının güvenli ve etkili olup olmadığını görmek için daha fazla test gerekli. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz