Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

YÖK Başkanı Saraç’tan “ALES” açıklaması
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 21 Haziran 2018 - 19:32:03
YÖK Başkanı Saraç’tan “ALES” açıklaması

YÖK Başkanı Saraç, 30 Eylül 2018 tarihli ALES sonuçlarının açıklanacağı güne kadar yapılacak başvurulard, mevcut ALES puanlarının geçerli kabul edilmesine karar verildiğini açıkladı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, mevcut ALES puanlarının geçerliliğine ilişkin açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Saraç, 27 Eylül 2017 yılı öncesi yapılan ALES puanlarının geçerlilik süresi 3 yıl iken ilgili yönetmelikte yapılan değişiklikle sınavların geçerlilik süresinin 5 yıl olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Bu düzenlemeye yönelik açılan dava neticesinde Danıştay 8’inci Dairesinin almış olduğu kararla söz konusu maddenin yürütmesinin durdurulduğunu belirten Saraç, “Yürütmesi durdurulan yönetmeliğin 6’ncı maddesi kapsamında lisansüstü eğitim sınavları ile öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına başvuran veya başvurmayı düşünen adayların, en yakın ALES’e girerek süreci devam ettirmelerinin mümkün olmadığı görülmüştür. Bu kapsamda doğacak mağduriyetlerin önlenmesi için hemen harekete geçerek sorunun çözümüne yönelik bir çalışma yürüttük.” dedi.

Saraç, “Yapmış olduğumuz bu çalışma neticesinde, “30 Eylül 2018 tarihli ALES sonuçlarının açıklanacağı güne kadar yapacakları başvurularında, mevcut ALES puanlarının geçerli kabul edilmesine” karar verilmiştir. Hayırlı olsun…” açıklamasında bulundu. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz