Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Yöresel tatlar görücüye çıktı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 9 Şubat 2018 - 14:12:52
Yöresel tatlar görücüye çıktı

Muş Belediyesi Meydanı’nda 61 ilin farklı yöresini, kültürünü ve birbirinden farklı lezzetlerini sunan stantlar vatandaş tarafından yoğun ilgi gördü.

61 ilin farklı yöresini, kültürünü ve birbirinden farklı lezzetlerini sunan stantlar Muş Belediyesi Meydanı’nda vatandaşların ilgi odağı oldu. Fuara katılan firmalar, et kavurma, sarma, baharat, nar ekşisi, ceviz, pide, pişmaniye, baklava, künefe, tatlı, kuru gıda, kuru meyve, kahve, yöresel peynir, yağ gibi birbirinden lezzetli ürünleri görücüye çıkardı. Yoğun ilginin gösterildiği stantlara akın eden vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdular.

Yoğun ilgi ile karşı karşıya kalan fuarda Adıyaman Kahve Standını tanıtan Şenes Selvi, kahvelerin Adıyaman’dan geldiğini ifade ederek: “Muş Spor yararına yapılan bir etkinlik. Sayın büyüklerimizin izniyle birlikte hem halkla iç içe olmak, bütünleşmek hem yöresel ürünleri tanıtmak hem de alışverişi pekiştirmek adına biz buradayız. Herkes kendi yöresinden kendi ürünleriyle katıldı. İşte İzmit´in pişmaniyesi, Afyon´un sucuğu, Balıkesir derken, Milas, Aydın, Ege her yerden stantlar var, bizde Adıyaman´dan geldik. İnşallah güzel bir etkinlik olacak diye düşünüyorum. İlk defa buraya geldik ve gelir gelmez de çok sevdik, havasını sevdik. Bundan 10-15 gün önce Cizre´deydim ilk defa oraya gittim. Doğu´nun insanı Batı´dan çok daha farklı, samimi ve sıcakkanlı, cana yakın” şeklinde konuştu.

Cumhur Erdoğan ise, Balıkesir yöresel ürünlerini tanıttıklarını belirterek, “Doğal ev yapımı pekmezlerimiz, nar ekşimiz, Bursa´ya ait kestane şekerimiz, kestane şekerleri, çikolatalı kestane şekerleri ve sıcak tahin çekiyoruz burada. Balıkesir yöresini tanıtmak için Muş´a geldik, bütün Muş halkını da buraya bekliyoruz. Biz Muş´un her şeyden önce misafirperverliğine hayran kaldık. Bizde kendilerine buradaki bütün yöresel ürünlerimizi tanıtıp, daha uygun şeylerle, daha güzel, doğal ürünleri tanıtmaya geldik” diye konuştu.

Stantta alışveriş yapan vatandaşlardan Şeref Subaşı isimli vatandaş ise, “Bunu yapanlardan, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu tarz stantların ilimizde tekrar değişik dallarda yapılması, bizi memnun edecektir. Buraya gelen arkadaşlar, ilimize onur vermişler, hoş gelmişler. Bu etkinlikten ötürü teşekkür ederiz. İlimizde bu faaliyetleri gösterenlerden Allah razı olsun. Bunları tekrar ilimize bekliyoruz. Bu tarz faaliyetlerin tekrar ilimizde yapılmasını arzu ediyoruz” sözlerini kullandı.

61 ilin farklı yöresini, kültürünü ve birbirinden farklı lezzetlerini sunan stantların 19 Ocak tarihine kadar Muş Belediyesi Meydanı´nda hizmet sunacağı kaydedildi. (MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz