Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Zabıta ekipleri kaldırımları denetledi
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 22 Şubat 2018 - 13:51:10
Zabıta ekipleri kaldırımları denetledi

Muş Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgaline karşı denetlemelerde bulunup, kaldırımları işgal edenlere cezai işlem uyguladı.

Zabıta ekipleri kaldırım işgalini önlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Şehrin İstasyon, Hal, Cumhuriyet caddeleri başta olmak üzere tüm esnafları dolaşan ekipler, kaldırım işgalcilerini uyardı. Ekipler, uyarıların ardından yaptıkları denetimde halen kaldırımları işgal eden esnaflara cezai işlem uyguladı. İşletmelerin yanı sıra yol kenarlarında seyyar satıcılık yapanlara gerekli işlemi yapan Zabıta ekipleri, yaya trafiğine engel unsurları ortadan kaldırıyor.

Kaldırım işgaline karşı denetimlerini aralıksız sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Feyat Asya, işgalde ısrar eden esnafların yaya trafiğini engelleyerek vatandaşların alışveriş yapma olanağını ortadan kaldırdıklarını ifade etti. Kaldırımları işgal eden esnafların ekipler tarafından uyarıldığını söyleyen Asya, uyarıları dikkate almayan işletmecilere gerekli cezai işlemi uyguladıklarını belirtti.

Asya, kaldırım işgaline karşı alınan şikâyetler doğrultusunda da çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayarak, bu konuda esnafların duyarlı davranması gerektiğini kaydetti. Kaldırımların yaya geçişi için kullanılması gerektiğini ve işgale izin vermeyeceklerini dile getiren Asya, “İşgal konusunda yoğun şikâyetler alıyoruz. Vatandaşlar kaldırımları kullanması gerekirken, işgal yüzünden yol ortasından yürümek zorunda kalıyorlar. Bu da insanlara sıkıntı teşkil ediyor. Bu konuda gerekli uyarıları yapıyoruz, esnaflarımızın kaldırımları işgal etmeyerek bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Uyarıları dikkate almayan esnaflara da cezai işlem uygulanıyor” diye konuştu.

Başkan Asya, açıklamasının sonunda, vatandaşların rahat bir şekilde kaldırımlarda hareket edebilmesini sağlayana kadar bu denetimlerin aralıksız devam edeceğinin altını çizdi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz