Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Zafer mahallesi Bilgi Evi gün yüzüne çıkmaya başladı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 25 Nisan 2018 - 19:06:16
Zafer mahallesi Bilgi Evi gün yüzüne çıkmaya başladı

Muş Belediyesi tarafından Zafer Mahallesi’nde uygulamaya başlanan Bilgi Evi projesi devam ediyor.

Muş Belediyesi tarafından yapımına başlanan Zafer Mahallesi Bilgi Evi inşaatı sürüyor. Yaklaşık bir ay önce uygulamaya alınan proje, yapılan çalışmaların neticesinde gün yüzüne çıkmaya başladı. Faaliyete giren mevcut bilgi evleri gibi iki katlı yapılacak olan tesisin kaba inşaatında sona gelindi.

Belediye Başkanı Feyat Asya, birim amirleri ile birlikte inşaat çalışmaları devam eden Bilgi Evinde incelemelerde bulundu. Burada çalışanlara kolaylıklar dileyen Asya, projenin detayları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bilgi Evleri Projesinin Muş Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanında yaptığı en önemli hizmetler arasında yer aldığını belirten Asya, insan odaklı hizmetlerin önemine dikkat çekti. Geçen yıl Muratpaşa ve Sunay Mahallelerinde iki bilgi evini yaparak hizmete sunduklarını anımsatan Asya, o tesislerden insanların istifade ettiğini müşahede etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Proje hakkında bilgi veren Asya, “Vaatlerimizin arasında bulunan Bilgi Evleri projesini mahallelerimizde uygulamaya devam ediyoruz. Geçen yıl iki mahallemizde bu tesislerimizi açtık. Şu anda Zafer ve Yeni Mahallelerde iki projemiz uygulanıyor. Aynı şekilde bu yıl diğer mahallelerimizin bir kaçında da aynı tesisleri yapmayı planlıyoruz. Mevsim şartlarından dolayı uygulamaya aldığımız projeleri yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın bilabedel bilgiye ulaşmalarını sağlıyoruz. Aynı şekilde kadın kardeşlerimizin faydalanabileceği kurslara ev sahipliği yapıyoruz. Vatandaşlarımızın vakitlerini değerlendirebileceği alanlar oluşturarak sosyal sorumluluğumuzun yerine getirdiğimizi düşünüyorum. İnşallah bu komplekslerimizin sayılarını daha da arttıracağız” dedi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz